• 0

להתקשרות 03-9000-900

השוואת מערכת UPS On Line מודולארית עם מערכת UPS On Line מקבילית

השוואה בין 2 משטרי עבודה של UPS On Line מודולרי מול מקבילי ...  במידה ויש תקלה ביחידת פיקוד כל המערכות נופלות... בעוד שבמערכת המקבילית הדבר מאפשר המשך עבודה רגיל גם כאשר מתח הכניסה נופל...
Uninterruptible Power Supply (ups) on line :  זוהי תצורת הגיבוי הטובה ביותר הקיימת עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום מערכות האל-פסק.

מאת: אורית גליק
אדוויס אלקטרוניקה
052-8373962
 
מטרת המאמר היא לסייע לאלו מאיתנו ש"הולכים לאיבוד" במושגים הטכניים שלא מוכרים ולעתים נשמעים מבלבלים מאוד.
 
ישנם 3 משטרי עבודה עיקריים בתחום האל-פסק (UPS On Line):
1. עבודה בתצורה בודדת / STAND ALONE
2. עבודה בתצורה מודולאריות .
3. עבודה בתצורה מקבילית.
 
ארחיב בקצרה על כל אחד מהם:
 
1. עבודה בתצורה בודדת / STAND ALONE – זו שיטה ותיקה ביותר. מדובר באל-פסק בודד שמחזיק את כל הצרכנים. לעתים מחברים לו יותר מטור מצברים אחד על מנת להגדיל את אמינות הפתרון ובמקרה כשל בסט מצברים אחד, הסט  השני יספק פתרון. 
2. עבודה בתצורה מודולאריות – כאן מדובר במערכת שבנויה ממודול הספק שמתחבר לבסיס אחד ולסט מצברים אחד או שניים. במצב זה האמינות עולה ברמה. אפשר להוסיף מודול אחד או שניים מעל ההספק הנדרש וכך להבטיח המשכיות עבודה כאשר מודול אחד קורס.
3. עבודה בתצורה מקבילית – מבטיחה רמת אמינות גבוהה ביותר. כאן מדובר על מערכות עצמאיות שכוללות לוח פיקוד עצמי וסט מצברים נפרד לכל יחידת אל-פסק (Ups). 
 
אמחיש זאת עם דוגמה. אם הצריכה שלנו היא 60 קוו"א. מומלץ לקחת 40% תוספת הספק מראש לגידול עתידי ולעבודה בעומס אופטימאלי של בין 70%-80%. מכאן שמומלץ לרכוש:
1. בתצורה בודדת – אל-פסק של 90 קוו"א לפחות
2. בתצורה מודולרית – אל-פסק הכולל 10-11 מודולים של 10 קוו"א.
3. בתצורה מקבילית – ניתן לקחת 4 יחידות של 30 קוו"א . 3 יחידות יספקו מענה הכולל גידול עתידי ועבודה בהספק אופטימאלי, והיחידה הרביעית תשמש לגיבוי של כל אחת מ-3 היחידות הפועלות של 30 קוו"א.
 
כעת נערוך השוואה בין 2 משטרי עבודה של UPS On Line מודולרי מול מקבילי :
 
1. מודולים של מערכת מודולארית אינם יכולים לתפקד באופן עצמאי. המודולים תלויים  ביחידת פיקוד הנמצאת בתחתית הארון. במידה ויש תקלה ביחידת פיקוד כל המערכות נופלות.
2. תחום מתח כניסה צר פלוס 20% מינוס 27% בעוד שבמערכת המקבילית פלוס 27% מינוס 64% לפי עומס הכניסה . הדבר מאפשר המשך עבודה רגיל גם כאשר מתח הכניסה נופל  (בעוד שבמערכת מודולארית האל פסק מתחיל לגבות ע''י המצברים ולכבות שרתים )
3. אין למערכת קבלים בעלי קיבולת גבוהה לייצוב מתח ה-DC LINK, הם מסתמכים על המצברים שמחוברים במקביל ל DC LINK  אם יש תקלה במצברים יציבות המערכת נפגעת.
4. שרידות גיבוי בהפסקת חשמל – שני הסטים של מצברים במערכת מודולארית (סה"כ 128 מצברים) לא מספקים שרידות כמו 3 סטים הקיימים בפתרון המקבילי, היות ובמקרה תקלה באחד ממארזי המצברים של המערכת המודולארית זמן גיבוי מתקצר בחצי, לעומת שליש בפתרון המקבילי.
5. שרידות מערכת בקרה  – מערך בקרות נפרד בפתרון המקבילי מאפשר שרידות הן להורדת השרתים והן לקבל הדיווח, לעומת בקר בודד בפתרון המקבילי.
6. סבירות לתקלה – במערכת אל פסק מודולארית הסיכוי לתקלה גבוהה פי 3 מאשר במערכת UPS On Line מקבילית היות והיא מורכבת מ-10 מגירות הספק מול 3 מערכות מקביליות, כפי שראינו בדוגמה .
 
לסיכום: פתרון מקבילי מאפשר לבנות מערכת אל-כשל ברמת שרידות גבוהה ביותר עם יתרונות טכנולוגיים מובהקים.
 
 
                                
                     
 לפרטים נוספים ויעוץ אנא השאר\י פרטייך ונשוב אליך בהקדם
צור קשר